Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Uwaga: Ceny dotyczą opon bez felg. Wzór bieżnika może różnić się w zależności od wymiarów opony.
Avon

Avon ZV5

225/40 R18 92W XL

Avon - Kraj pochodzenia: Niemcy, opony stanowią podstawowe wyposażenie Astona Martina. Produkt dobrej jakości, średni przedział cenowy.

Rozmiar opony
225/40 R18 92W XL 
Dostępność
Produkt jest obecnie niedostępny w magazynie
Opona
So Opony letnie
Prędkość
W: Zatwierdzony  do 270 km/h
EAN
0029142664543
Numer artykułu
GI-D-104746GA
DEX
Ocena opinii klientów
(1)
Produkt jest obecnie niedostępny w magazynie
Wysyłka gratis*
Czas dostawy wynosi 4 - 7 dni roboczych**
14 dni na zwrot
Ponad 300 partnerskich serwisów montażowych

Dodaj produkt do porównania

Nowa opona Avon ZV5 znajduje zastosowanie w szerokim wachlarzu pojazdów, od małych hatchbacków po duże limuzyny, a także modele MPV i sportowe, dzięki zastosowaniu najnowszych mieszanek krzemionkowych i wspomaganej komputerowo techniki projektowania posiada znaczne ulepszenia w zakresie obsługi, zużycia paliwa i poziomu hałasu drogowego.

Zaprojektowana, aby oferować najwyższą wydajność w różnych warunkach, opona Avon ZV5 została opracowana przy użyciu zaawansowanej technologii w połączeniu z ponad 100 letnim doświadczeniem firmy Avon w zakresie produkcji opon.

Asymetryczny wzór bieżnika

Asymetryczny wzór bieżnika został wzmocniony szerokimi, otwartymi szczelinami na barkach, poprawiając obsługę na suchej nawierzchni, a pogrubione, otwarte obwodowe rowki pomagają zmniejszyć ryzyko aquaplaningu w głębokiej wodzie. Bloki bieżnika i lamele zostały zaprojektowane tak, aby przecinać płytsze warstwy wody, zwiększając tym samym skuteczność hamowania.

Tymczasem profil bieżnika „Tri-Arc' zapewnia bardziej równomierny kontakt z nawierzchnią, a sztywniejsza dolna warstwa boczna wyostrza reakcję układu kierowniczego. Wszystko to oznacza lepszą przyczepność, odporność na aquaplaning w głębokich kałużach, krótszą drogę hamowania i zwiększoną sterowność.

Responsywność i cicha praca

Testowana w ekstremalnych, rzeczywistych warunkach drogowych w całej Europie w szerokiej gamie samochodów, a także niektórych najlepszych torach testowych w Europie, opona ZV5 zapewnia znakomite osiągi na suchej nawierzchni.

Zastosowanie najnowszego oprogramowania do projektowania komputerowego pozwoliło również na optymalizację bloków bieżnika, zmniejszając opór oraz hałas drogowy. Ponadto, zastosowano specjalnie ukształtowane bloki barkowe, aby poprawić stabilność podczas jazdy, a wewnętrzna konstrukcja opony została zaprojektowana tak aby zapewniać doskonałą sterowność.

Kluczowe cechy opony Avon ZV5

  • Znakomita przyczepność na mokrej i na suchej nawierzchni
  • Postępowa, przewidywalna obsługa pojazdu
  • Doskonała skuteczność hamowania, na mokrej i na suchej nawierzchni
  • Cicha praca
Europejska etykieta opony / klasy wydajności

Rozporządzenie normujące etykiety opon określa wymogi informacyjne dotyczące efektywności paliwowej, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz zewnętrznego hałasu toczenia opon. Ponadto etykieta zawiera odniesienie do zimowych właściwości produktu.

Rozporządzenie UE 1222/2009, obowiązujące od 1 listopada 2012 r., zostało zaktualizowane i zastąpione rozporządzeniem UE 2020/740, które weszło w życie od 1 maja 2021 r. Od tego momentu obowiązują nowe wymagania. Zmieniono klasy oceny pod względem efektywności paliwowej, przyczepności na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego toczenia opony. Zmianie uległ także sam układ etykiety UE. Karty danych producentów przechowywane w bazie danych UE można pobrać za pomocą kodu QR zintegrowanego z etykietą. Nowe są również informacje dotyczące przyczepności na śniegu i lodzie dla opon spełniających te kryteria.

Następujący rodzaj ogumienia jest zwolniony z powyższego rozporządzenia: opony przeznaczone wyłącznie do montażu w pojazdach zarejestrowanych po raz pierwszy przed 1 października 1990 r.: opony bieżnikowane (do czasu odpowiedniego rozszerzenia EU VO 2020/740); opony do zastosowań profesjonalnych: opony drogowe; opony wyścigowe; opony z dodatkowymi elementami poprawiającymi trakcję np. opony z kolcami; opony awaryjne T; opony o dopuszczalnej prędkości poniżej 80 km/h; opony do felg o średnicy nominalnej ≤ 254 mm lub ≥ 635 mm.

Kryteria i klasy ocen w skrócie

Efektywność paliwowa

Zużycie paliwa zależy od oporu toczenia opon, rodzaju pojazdu, warunków drogowych oraz stylu jazdy kierowcy. Zmierzony opór toczenia (współczynnik oporu toczenia) opony dzieli się na klasy od A (najwyższa efektywność) do E (najniższa efektywność).

Jeśli pojazd jest wyposażony w opony klasy A, możliwe jest zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 7,5%* w porównaniu z oponami klasy E. W przypadku pojazdów użytkowych oszczędność może być jeszcze wyższa
(Źródło: Ocena skutków Komisji Europejskiej)
* mierzone zgodnie z metodami badawczymi określonymi w Rozporządzeniu (UE) 2020/740)

Zwróć uwagę:
Zużycie paliwa zależy w dużej mierze od stylu jazdy i można je znacząco zmniejszyć prowadząc auto w sposób ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. W celu zredukowania zużycia paliwa, należy regularnie sprawdzać ciśnienie w oponach.

Przyczepność na mokrej nawierzchni.

Przyczepność na mokrej nawierzchni dzieli się na klasy od A (najkrótsza droga hamowania) do E (najdłuższa droga hamowania). Samochód wyposażony w opony klasy A, podczas hamowania z prędkości 80 km/h (na drodze o średniej przyczepności) może osiągnąć drogę hamowania nawet o 18 m krótszą w porównaniu z oponami klasy E.*
*Żródło: Stowarzyszenie Niemieckiego Przemysłu Gumowego e.V. (wdk Wirtschaftsverband der deutschen Kautschukindustrie e.V)

Zwróć uwagę:
Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od stylu jazdy. Należy zawsze uwzględniać odpowiednią drogę hamowania. Ciśnienie w oponach powinno być regularnie sprawdzane w celu poprawienia przyczepności na mokrej nawierzchni.

Zewnętrzny hałas toczenia

Hałas emitowany przez oponę wpływa na ogólną głośność prowadzenia pojazdu oraz oddziaływuje na własny komfort podróżowania, ale także na generowanie hałasu do otoczenia. Na etykiecie opony UE zewnętrzny hałas toczenia jest podzielony na 3 klasy od A (najcichsza) - C (najgłośniejsza). Wartość mierzona jest w decybelach (dB) i porównywana z europejskimi dopuszczalnymi wartościami emisji hałasu dla opon.

A
Piktogram z klasyfikacją „A” wskazuje, że zewnętrzny hałas toczenia opony jest o ponad 3 dB poniżej limitu UE obowiązującego do 2016 r.
B
Ocena „B” oznacza, że zewnętrzny hałas toczenia opony jest do 3 dB niższy lub równy limitowi UE obowiązującemu do 2016 r.
C
Klasyfikacja „C” wskazuje, że określony limit został przekroczony.

ZV5 tyre review

Średnia na podstawie 346 wyników testu
Przyczepność w suchych warunkach
Hamowanie w suchych warunkach
Przyczepność w mokrych warunkach
Hamowanie w mokrych warunkach
Przyczepność w śniegu
Komfort jazdy
Wewnętrzny poziom hałasu
Zużycie opony
Zużycie paliwa
Przejechanych kilometrów 11 552

26.01.2012 from Mirek
Moim zdaniem bardzo dobra opona, jedyny minus to ¿e bie¿nik doœæ szybko ulega zu¿yciu.

Zobacz więcej recenzji
*Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT
**Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych

Newsletter giga-opony.pl

Zapisz się do newslettera już teraz i nie przegap żadnej oferty!
✓Najlepsze oferty ✓Wyniki testów i nowości o produktach ✓Wskazówki i porady