Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Doręczamy tylko opony. Na zdjęciu przedstawiona jest również felga w celach poglądowych.
Uniroyal

Uniroyal MS Plus 6

185/65 R14 86T
Rozmiar opony
185/65 R14 86T 
Dostępność
Produkt jest obecnie niedostępny w magazynie
Opona
Wi Opony zimowe
oznaczenie M+S
z symbolem śnieżynkiWinter
Prędkość
T: Zatwierdzony  do 190 km/h
EAN
4024068372455
Numer artykułu
GI-R-158642GA
Produkt jest obecnie niedostępny w magazynie
Wysyłka gratis*
Czas dostawy wynosi 4 - 7 dni roboczych**
14 dni na zwrot
Ponad 300 partnerskich serwisów montażowych

Dodaj produkt do porównania

Nowoczesna technologia zapewniająca doskonałą trakcję na śniegu,znakomitą ochronę przed aquaplaningiem i krótką drogę hamowania na mokrym.

We wszystkich kategoriach, opona Uniroyal MS plus 6 zapewnia doskonałe bezpieczeństwo i właściwości jezdne w zimowych warunkach.

Szybsze odprowadzanie wody zapewniające ochronę przed aquaplaningiem.
Lamele z płytkimi rowkami bocznymi oraz potrójne rowki wzdłużne zapewniają szybsze odprowadzanie wody – co również wpływa na wzrost poziomu bezpieczeństwa przed aquaplaningiem.

Krótka droga hamowania na mokrej nawierzchni dzięki szybkiemu dopasowywaniu się bieżnika.
Wysoko absorbcyjne polimery umożliwiają oponie szybszą adaptację bieżnika do mokrej nawierzchni, co skraca drogę hamowania.

Więcej śnieżnych łapaczy dla lepszej trakcji i trzymania bocznego.
Potrójny system rowków oraz niezliczona liczba falistych lameli zapewnia lepszą przyczepność na śniegu. Dzięki temu MS Plus 6 zapewnia bezkonkurencyjną trakcję i trzymanie boczny w zimowych warunkach.

Bardzo dobre prowadzenie i hamowanie na suchych nawierzchniach dzięki redukcji deformacji bloków bieżnika.
System falistych lameli w strefie bieżnikowej, jak i kształt bloków bieżnika zapewnia redukcję deformacji bieżnika podczas hamowania na suchej drodze, jak i podczas pokonywania zakrętów. W rezultacie daję to bardzo dobre hamowanie i prowadzenie na suchej nawierzchni.

Większe przebiegi dzięki wytrzymalszej budowie opony.

Równe, szerokie obwodowe żebra bieżnika zapewniają prawidłowe zużycie bieżnika opony uzyskując dzięki temu wyższe przebiegi.

 Europejska etykieta opony / klasy wydajności
Europejska etykieta opony / klasy wydajności

Na mocy rozporządzenia (nr 1222/2009) Unia Europejska wprowadziła unijną etykietę opon, która jest wiążąca i identyczna dla wszystkich krajów członkowskich UE. Rozporządzenie dotyczy opon samochodowych, do lekkich pojazdów użytkowych oraz opon do ciężkich pojazdów użytkowych wyprodukowanych po 1 lipca 2012 r.

Testowane są trzy różne obszary: opór toczenia, przyczepność na mokrej nawierzchni oraz poziom hałasu toczenia powodowany przez oponę w trakcie jazdy.

Europejska etykieta opony nie dotyczy: opon bieżnikowanych, profesjonalnych opon terenowych, opon wyścigowych, opon z dodatkowymi elementami poprawiającymi przyczepność, np. opony z kolcami, opony kół zapasowych typu T, opony specjalne do montażu w pojazdach, które zostały po raz pierwszy zarejestrowane przed 1 października 1990 r., opony o maksymalnej dopuszczalnej prędkości 80 km/h, opony do felg o średnicy nominalnej 254 mm lub większej, lub więcej 635 mm.

Postanowienie Unii Europejskiej z jednej strony ma na celu promowanie efektywności ekonomicznej i ekologicznej w ruchu drogowym oraz zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, z drugiej zaś zapewnienie konsumentom większej przejrzystości produktów, pomagając przy tym w podjęciu właściwej decyzji zakupowej.

Już na etapie wdrażania eksperci krytykują fakt, że europejska etykieta opon niestety przedstawia tylko kilka cech produktu. Oprócz oporu toczenia, przyczepności na mokrej nawierzchni i hałasu toczenia, które są przedmiotem etykietowania opon w UE, opony mają znacznie ważniejsze i istotne dla bezpieczeństwa w cechy, takie jak: właściwości w zakresie aquaplaningu, stabilność jazdy, żywotność, właściwości hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, zachowanie w warunkach zimowych itp.

Producenci opon zwracają uwagę, że wyniki testów przedstawiane przez różne instytucje i magazyny branżowe w dalszym ciągu są ważnym nośnikiem informacji dla klientów końcowych.

Oprócz standardowych kwalifikacji UE dotyczących etykietowania opon, testy te zwykle koncentrują się na innych właściwościach produktu związanych z bezpieczeństwem, które są zawsze ważne dla klienta końcowego.

*Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT
**Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych