Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Doręczamy tylko opony. Na zdjęciu przedstawiona jest również felga w celach poglądowych.
Yokohama

Yokohama Geolandar H/T-S (G051)

265/60 R18 110H
Rozmiar opony
265/60 R18 110H 
Dostępność
Produkt jest obecnie niedostępny w magazynie
Opona
So Opony letnie
Prędkość
H: Zatwierdzony  do 210 km/h
EAN
4968814812430
Numer artykułu
GI-R-267747GA
DEX
Produkt jest obecnie niedostępny w magazynie
Wysyłka gratis*
Czas dostawy wynosi 4 - 7 dni roboczych**
14 dni na zwrot
Ponad 300 partnerskich serwisów montażowych

Dodaj produkt do porównania

Duże bloki barku bieżnika

Duże bloki barku bieżnika zapewniają wytrzymałość i sztywność, skutkujące wyjątkowo dobrym prowadzeniem i hamowaniem na drodze.

Opatentowana mieszanka bieżnikowa

Opatentowana mieszanka bieżnikowa firmy YOKOHAMA, opracowana specjalnie dla opon SUV-ów pozwala oponie GEOLANDAR H/T-S zapewnić doskonałą trakcję na mokrej nawierzchni bez pogarszania możliwości osiągnięcia przez nią zwiększonych przebiegów.

Podwójne szerokie i proste rowki oraz wielokrotne rowki krzyżowe

Niezależność charakterystyk od pogody została poprawiona przez optymalne połączenie rowków o podwójnej szerokości oraz wielokrotnych rowków krzyżowych, poprawiających odprowadzanie wody i udoskonalających trakcję na drogach mokrych i śliskich.

Bloki zoptymalizowane geometrycznie

Wielkość i kształt bloków zostały zoptymalizowane w celu zmniejszenia hałasu i nierównomiernego zużycia. Nawet po przejechaniu tysięcy mil bloki będą nadal intensywnie pracować, pomagając oponie zapewnić najwyższej klasy komfort jazdy.

Korzyści:

  • Symetryczny wzór bieżnika
  • Zaawansowana mieszanka bieżnikowa
  • Zoptymalizowane geometrycznie bloki bieżnika
  • Podwójne, szerokie proste rowki

Zalety:

  • Zapewnienie komfortu jazdy i długiego przebiegu
  • Zapewnienia najlepszej trakcji na mokrej nawierzchni
  • Działanie na rzecz równomiernego zużycia i zmniejszenia hałasu
  • Skuteczne odprowadzanie wody, zapewniające poprawę przyczepności na mokrej nawierzchni
 Europejska etykieta opony / klasy wydajności
Europejska etykieta opony / klasy wydajności

Na mocy rozporządzenia (nr 1222/2009) Unia Europejska wprowadziła unijną etykietę opon, która jest wiążąca i identyczna dla wszystkich krajów członkowskich UE. Rozporządzenie dotyczy opon samochodowych, do lekkich pojazdów użytkowych oraz opon do ciężkich pojazdów użytkowych wyprodukowanych po 1 lipca 2012 r.

Testowane są trzy różne obszary: opór toczenia, przyczepność na mokrej nawierzchni oraz poziom hałasu toczenia powodowany przez oponę w trakcie jazdy.

Europejska etykieta opony nie dotyczy: opon bieżnikowanych, profesjonalnych opon terenowych, opon wyścigowych, opon z dodatkowymi elementami poprawiającymi przyczepność, np. opony z kolcami, opony kół zapasowych typu T, opony specjalne do montażu w pojazdach, które zostały po raz pierwszy zarejestrowane przed 1 października 1990 r., opony o maksymalnej dopuszczalnej prędkości 80 km/h, opony do felg o średnicy nominalnej 254 mm lub większej, lub więcej 635 mm.

Postanowienie Unii Europejskiej z jednej strony ma na celu promowanie efektywności ekonomicznej i ekologicznej w ruchu drogowym oraz zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, z drugiej zaś zapewnienie konsumentom większej przejrzystości produktów, pomagając przy tym w podjęciu właściwej decyzji zakupowej.

Już na etapie wdrażania eksperci krytykują fakt, że europejska etykieta opon niestety przedstawia tylko kilka cech produktu. Oprócz oporu toczenia, przyczepności na mokrej nawierzchni i hałasu toczenia, które są przedmiotem etykietowania opon w UE, opony mają znacznie ważniejsze i istotne dla bezpieczeństwa w cechy, takie jak: właściwości w zakresie aquaplaningu, stabilność jazdy, żywotność, właściwości hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, zachowanie w warunkach zimowych itp.

Producenci opon zwracają uwagę, że wyniki testów przedstawiane przez różne instytucje i magazyny branżowe w dalszym ciągu są ważnym nośnikiem informacji dla klientów końcowych.

Oprócz standardowych kwalifikacji UE dotyczących etykietowania opon, testy te zwykle koncentrują się na innych właściwościach produktu związanych z bezpieczeństwem, które są zawsze ważne dla klienta końcowego.

*Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT
**Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych