Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Uwaga: Ceny dotyczą opon bez felg. Wzór bieżnika może różnić się w zależności od wymiarów opony.
Debica

Debica Navigator2

175/70 R13 82T

Debica - Opony klasy ekonomicznej produkowane przez firmę Goodyear w Polsce.

Rozmiar opony
175/70 R13 82T 
Dostępność
dostępny
Opona
GAN Opony całoroczne
oznaczenie M+S
z symbolem śnieżynkiWinter
Prędkość
T: Zatwierdzony  do 190 km/h
EAN
5452000593788
Numer artykułu
GI-R-321484GA
DEX
Ocena opinii klientów
(12)
EU
European Production
211 zł
Wysyłka gratis*
Czas dostawy wynosi 4 - 7 dni roboczych**
14 dni na zwrot
Ponad 300 partnerskich serwisów montażowych

Dodaj produkt do porównania

Opony całoroczne Dębica Navigator 2 jest oponą całoroczną przeznaczoną dla kierowców ceniących bezpieczną i ekonomiczną jazdę latem oraz zimą.  Za dobre parametry jazdy na mokrej i suchej nawierzchni, niezależnie od pory roku, odpowiada specjalna mieszanka gumowa na bazie krzemionki.  Rowki poprzeczne w kształcie litery „S” skutecznie odprowadzają wodę spod czoła opony, minimalizując ryzyko aquaplaningu. Wzmocniona konstrukcja opony zwiększa wytrzymałość oraz zapewnia wysokie przebiegi opony.

 Europejska etykieta opony / klasy wydajności
Europejska etykieta opony / klasy wydajności

Na mocy rozporządzenia (nr 1222/2009) Unia Europejska wprowadziła unijną etykietę opon, która jest wiążąca i identyczna dla wszystkich krajów członkowskich UE. Rozporządzenie dotyczy opon samochodowych, do lekkich pojazdów użytkowych oraz opon do ciężkich pojazdów użytkowych wyprodukowanych po 1 lipca 2012 r.

Testowane są trzy różne obszary: opór toczenia, przyczepność na mokrej nawierzchni oraz poziom hałasu toczenia powodowany przez oponę w trakcie jazdy.

Europejska etykieta opony nie dotyczy: opon bieżnikowanych, profesjonalnych opon terenowych, opon wyścigowych, opon z dodatkowymi elementami poprawiającymi przyczepność, np. opony z kolcami, opony kół zapasowych typu T, opony specjalne do montażu w pojazdach, które zostały po raz pierwszy zarejestrowane przed 1 października 1990 r., opony o maksymalnej dopuszczalnej prędkości 80 km/h, opony do felg o średnicy nominalnej 254 mm lub większej, lub więcej 635 mm.

Postanowienie Unii Europejskiej z jednej strony ma na celu promowanie efektywności ekonomicznej i ekologicznej w ruchu drogowym oraz zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, z drugiej zaś zapewnienie konsumentom większej przejrzystości produktów, pomagając przy tym w podjęciu właściwej decyzji zakupowej.

Już na etapie wdrażania eksperci krytykują fakt, że europejska etykieta opon niestety przedstawia tylko kilka cech produktu. Oprócz oporu toczenia, przyczepności na mokrej nawierzchni i hałasu toczenia, które są przedmiotem etykietowania opon w UE, opony mają znacznie ważniejsze i istotne dla bezpieczeństwa w cechy, takie jak: właściwości w zakresie aquaplaningu, stabilność jazdy, żywotność, właściwości hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, zachowanie w warunkach zimowych itp.

Producenci opon zwracają uwagę, że wyniki testów przedstawiane przez różne instytucje i magazyny branżowe w dalszym ciągu są ważnym nośnikiem informacji dla klientów końcowych.

Oprócz standardowych kwalifikacji UE dotyczących etykietowania opon, testy te zwykle koncentrują się na innych właściwościach produktu związanych z bezpieczeństwem, które są zawsze ważne dla klienta końcowego.

Navigator2 tyre review

Średnia na podstawie 555 wyników testu
Przyczepność w suchych warunkach
Hamowanie w suchych warunkach
Przyczepność w mokrych warunkach
Hamowanie w mokrych warunkach
Przyczepność w śniegu
Komfort jazdy
Wewnętrzny poziom hałasu
Zużycie opony
Zużycie paliwa
Przejechanych kilometrów 10 105

03.06.2022 from Pacco
Opony ciche, jazda dosyć komfortową, dobra przyczepność na mokrej nawierzchni, nie wiem jak z przyczepności ą w zimie, ale myślę że będzie ok. Polecam.

16.04.2015 from Matti
Œliskie na mokrym w razie ostrego hamowania. Rewelacyjne na œwie¿ym, kopnym œniegu!

14.06.2012 from Pawe³
Kpl. nowych opon wytrzyma³ 4 lata - ostatni rok to wyczuwalny spadek bezpieczeñstwa i komfortu jazdy. Po takim okresie, pomimo doœæ du¿ego bie¿nika ok. 6mm opony nie nadaj¹ siê ju¿ do u¿ytku. Pojawi³y siê wybulenia i druty!, komfort jazdy tragiczny z uwagi na bicie zu¿ytych opon - drgania nie doœæ ¿e na kierownicy, to ca³ego samochodu. Pomimo tego, w kategorii cena/jakoœæ to bardzo dobra opona z powodzeniem wystarczaj¹ca na 3-4 lata jazdy. Jednak przy tak du¿ym i ciê¿kim samochodem jak Omega, opona ta nadaje siê wy³¹cznie do spokojnej jazdy. LATO: Nawet nowe opony na MOKREJ nawierzchni maj¹ tendencjê do zrywania przyczepnoœci, co daje siê we znaki przy ostrym ruszaniu (pomimo tylnego napêdu), przy wyprzedzaniu z niskich prêdkoœci (kick down automatu na mokrym zrywa przyczepnoœæ kó³ i zarzuca ty³em) oraz przy hamowaniu - na mokrym czêste za³¹czanie ABSu. Na drodze gruntowej, czy b³otnistej trzyma bardzo dobrze, jednak z tendencj¹ do zakopywania siê przy gwa³townym operowaniu gazem z uwagi na "ostry" bie¿nik. Natomiast na SUCHEJ nawierzchni, szczególnie w lecie g³oœna pow 150 km/h, jednak przyczepnoœæ i komfort jazdy bez zarzutu. ZIMA: Na œniegu, jak na oponê ca³oroczn¹, œwietne w³aœciwoœci jezdne! Tu ogromne zaskoczenie i pochwa³a dla konstruktorów. Nie ma znaczenia - sypki,œwie¿y, kopny, zle¿a³y, mokry œnieg, b³oto poœniegowe nie stanowi¹ wiêkszego problemu. Wiêcej ostro¿noœci wymaga jedynie jazda po wyœlizganym œniegu oraz po lodzie, ale w takich warunkach to jedynie opony z kolcami dadz¹ radê. Podsumowuj¹c: tania, ca³oroczna opona do spokojnej jazdy, sprawdzaj¹ca siê w wiêkszoœci warunków, do zastosowania w spokojnej jeŸdzie. Polecam.

12.01.2010 from Krystian
Bardzo dobre opony. Mimo strasznie zaœnie¿onych dróg bez problemu siê na nich jeŸdzi. W lato równie¿ œwietne, nie ha³asuj¹, dobra przyczepnoœc i du¿a trawa³oœæ.

Zobacz więcej recenzji
*Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT
**Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych