Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.

Opony według marki auta

Firma Alfa Romeo zajmuje się produkcją aut sportowych dla wymagających klientów. Od 1986 roku marka ta wchodzi w skład koncernu Fiata.
Marka Alpina to ulubiana marka wszystkich pasjonatów aut sportowych. Firma ta oferuje tuningowane auta marki BMW.
Ten brytyjski producent aut sportowych, już w 19 wieku uznawany był za pretendenta w budowie aut wyścigowych przeznaczonych na wyścigi samochodowe.
Audi produkuje auta klasy premiuim o sportowym wyglądzie. Obecnie Audi jest jednym z wiodących producentów samochodów na całym świecie. Szczególnie aut klasy średniej i wyższej.
Bentley jest jednym z wiodących producentów, jeśli chodzi o produkcję aut luksusowych.
Marka BMW od 1929 roku produkuje wysokiej jakości samochody. które zachwycają kierowców na całym świecie. Marka BMW bierze aktywny udział w zakresie rozwijania nowych technologii stosowanych przy produkcji opon.
Spółka BMW M należy do koncernu marki BMW. Jest odpowiedzialna za rozwój oraz produkcję zmodyfikowanych modeli marki BMW.
Marka Cadillac jest częścią amerykańskiego koncernu samochodowego General Motors. Cadillac produkuje auta klasy luksusowej. Do 1970 roku auta tej marki znane były ze swych dużych rozmiarów.
Marka Chevrolet została założona w 1911 roku w USA. Auta tej marki sprzedawane są dziś na całym świecie. Chervrolet posiada w swej ofercie zaskakująco szeroką gamę modeli aut. Oprócz aut kompaktowych, oraz aut klasy średniej, firma ta oferuje także samochody sportowe, terenowe oraz samochody typu Van.
Amerykańska firma z tradycjami oraz interesującą historią firmy. W 2011 roku koncern Fiata stał się posiadaczem większości udziałow firmy Chrysler Group LLC.
Historia marki Citroën zaczyna sie w 1919 roku, wtedy wyprodukowano pierwszy model Citroëna Typu A. Dziś koncern ten należy do największych producentów aut w Europie. Firma oferuje duży wybór aut. W jej ofercie znajdziemy zarówno auta kopaktowe, auta klasy średniej, jak również auta klasy wyższej i samochody transportowe.
Dacia produkuje auta w wyjątkowo korzystnej cenie. Firma ta została założona w 1966 roku we współpracy z francuskim producentem aut, firmą Renault.
Daewoo to spółka- córka koncernu General Motors. W pierwszej kolejności oferuje auta małe oraz kompaktowe.
Daihatsu słynie z produkcji aut kompaktowych. W ofercie tej marki znajdziemy także auta typu SUV oraz Van.
Dodge należy do amerykanckiego koncernu samochodowego Chrysler Group LLC. Na rynku europejskim samochody tej marki występują jedynie jako auta importowane.
Auta firmy Ferrari należą do jednych z najbardziej spektakularnych i rozpoznawalnych samochodów w historii motoryzacji. Ten włoski producent samochodów sportowych oraz pojazdów Formuły 1, w 90% należy do koncernu Fiata.
Firma Fiat została założona w 1989. Przez dziesięciolecia koncern ten stał się jednym z największych producentów opon na świecie. Fiat oferuje przede wszystkim małe auta oraz auta kompaktowe.
Ford jest jednym z najwiekszych producentów samochodów na świecie i cieszy się uznaniem kierowców w każdym zakątku naszego globu. W obszernej ofercie tej fimy, każdy znajdzie model spełniający jego oczekiwania.
Portfolio marki Honda tworzą przede wszystkim auta kompaktowe oraz auta klasy średniej. Ta japońska marka opracowuje, produkuje i sprzedaje samochody, motocykle, silniki zaburtowe, układy skojarzonego wytwarzania ciepła i energii elektrycznej oraz jednostki silnikowe na całym rynku światowym. Honda jest największym producentem silników na świecie.
Hyundai to jeden z młodszych producentów samochodów. Przedsiębiorstwo to zostało założone w 1969 roku, a osiem lat później z linii produkcyjnej zszedł pierwszy samochod osobowy. W krótkim czasie, Hyundai stał się jednym z największych producentów samochodów, a jego pojazdy są teraz sprzedawane na całym świecie. W ofercie tej marki znajdują głównie małe i średnie pojazdy dostawcze, auta typu SUV i samochody sportowe.
Infiniti to od 1989 roku luksusowa marka producenta samochodów, firmy Nissan.
Ten japoński producent samochodów, marka Isuzu, znana jest jako producent aut niszowych, takich jak samochody terenowe oraz auta typu pick-up. Lista samochodów osobowych stworzonych przez markę Isuzu jest, w porównaniu z innymi japońskimi producentami aut, dość krótka.
Samochody marki Jaguar pochodzące z Wielkiej Brytanii znane są z produkcji aut sportowych. Marka ta jest wyznacznikiem luksusu. Jaguar posiada w swej ofercie głównie samochody sportowe oraz limuzyny wyposażone w silniki o dużej wydajności. W autach Jaguara montuje się opony w przedziale 16-21 cali.
Marka Jeep to producent wysokiej jakości samochodów terenowych, spełniających największe wymagania. Do ulubionych modeli kupujących należy Jeep Cherokee.
Kia jest drugim największym producentem samochodów z Korei Poludniowej. Auta swojej produkcji sprzedaje na calym świecie. Szeroka gama modeli obejmuje zarówno małe samochody, a także pojazdy klasy średniej i auta rodzinne.
Firma Lada długo była największym producentem samochodów w Rosji oraz Europie Wschodniej. Kilka producentów aut współpracowało z tą marką.
Ten włoski producent samochodów, tworzy auta sprotowe z logo byka już od 1964 roku. Charakterystyczne dla tej marki jest to, że auta produkuje się w krótkich seriach. Od 1998 roku Lamborghini jest częścią koncernu Volkswagena.
Ten tradycyjny producent jest pionierem w branży motoryzacyjnej. Marka ta odnosiła sukcesy w rajdach samochodowych. Lancia i marka Fiat współpracują od 2009 roku z koncernem amerykańskiego producenta samochodów- marką Chrysler.
Land Rover znany jest z produkcji mocnych aut terenowych. Ktoś kto często podrużuje autami terenowymi z całą pewnością nie pozostanie obojętny wobec tej marki. Ta brytyjska marka pierwotnie zajmowała się także produkcją pojazdów rolniczych.
Lexus należy do renomowanych marek aut. Zajmuje się produkcją aut wyższej klasy średniej oraz klasy wyższej. Firma ta jest częścią japońskiego koncernu Toyoty i słynie z produkcji samochodów gwarantujących wysoki poziom komfortu jazdy.
Włoski producent aut sportowych, którego znakiem rozpoznawczym jest trójząb. Dawniej niezależna marka z powodzeniem produkująca samochody wyścigowe, dziś częściowo należy do koncernu Fiata.
Marka Maybach produkował i sprzedawał jako odział niemieckiej firmy Daimler AG limuzyny marki Maybach. Od 2011 roku Maybach został wycofany z grupy Daimlera i zastąpiony Mercedesem Klasy S.
Mazda produkuje zarówno male auta kompaktowe, auta klasy średniej, jak również samochody sportowe oraz SUVy. W 1959 roku firma ta wyprodukowała pierwsze auta osobowe. Dziś Mazda jest jednym z największych producentów aut na świecie.
Jako spółka brytyjskiego odziału McLaren Group firma ta zajmuje się produkcją aut sportowych. Auta tej marki produkowane są w krótkich seriach.
Mercedes-Benz to jeden z najbardziej znanych producentów samochodów na całym świecie. Jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Daimler AG. Samochody marki Mercedes gwarantują wysoki komfort jazdy.
MG to tradycyjna brytyjska marka samochodów. Po upadłości MG Rover auta tej marki są produkowane przez Shanghai Automotive Industry Corporation.
Mini to brytyjska marka małego samochodu należąca do British Motor Corporation (BMC), w trakcie swojej historii był tworzony i produkowany przez kilku partnerów licencyjnych, takich jak Austin, Morris i Rover. Auto Mini szybko osiągnęło status samochodu kultowego. Dzięki przejęciu tej marki przez koncern BMW, Mini otrzymało nowy design.
Mitsubishi produkowane jest w Japonii. Marka ta należy do najwiekszych producentów aut kopmaktowych i aut klasy średniej na świecie. W ofercie tej marki znajdziemy także auta typu SUV i Van.
Kiedy pierwsze auta japońskich producentów samochodowych wysyłane były głównie do Australii, Nissan zaczął eksportować swoje auta na rynek światowy. Oferta firmy obejmuje auta klasy kompaktowej i średniej, a także samochody sportowe i auta typu SUV.
Oryginalny niemiecki producent samochodów marki Opel należy częściowo do amerykańskiego koncernu General Motors i sprzedaje swoje auta nie tylko w Europie, ale także w takich krajach jak Chiny, Australia czy też Singapur. Klienci doceniają wysoką niezawodność poszczególnych modeli Opla.
Już w 1891 roku francuski koncern Peugeot podjął sie seryjnej produkcji aut. Peugeot należy do koncernu PSA, w którym produkowany jest Citroën. PSA Group to drugi po Volkswagen AG najwiekszy europejski producent samochodów.
Bogata w tradycje marka Pontiac do 2010 roku była częścią amerykańskiego koncernu General Motors. Po ogłoszeniu upadku przez General Motors zaprzestano produkcji. Pontiac był przez lata symbolem sportowego pojazdu w średnim segmencie cenowym wraz z ofertą skierowaną do młodych odbiorców. Model Firebird Trans Am zyskał dużą popularność po odtworzeniu w latach 80-tych jednej z głównych ról w znanym amerykańsim serialu.
Porsche to dla wielu ideał auta sportowego. Wielki przełom dla tej marki nastąpił w 1963 roku, własnie wtedy przedstawiono model Porsche 911. Jako jeden z niewielu producentów samochodów, Porsche jest aktywnie zaangażowany w rozwój technologii budowy opon.
Malezyjski producent samochodów Proton powstał w 1983 roku z japońsko- malezyjskiej współpracy pomiędzy marką Mitsubishi i firmą Heavy Industries of Malaysia. Produkcję rozpoczęto w 1985 roku.
Renault to jedna z najlepiej sprzedających się marek samochodowych w Europie. W szerokiej ofercie tej marki, każdy klient znajdzie auto spełniające jego oczekiwania.
Ta tradycyjna angielska marka długo była wyznacznikiem luksusowej limuzyny. Figurka Spirit of Ecstasy umieszczona na masce auta jako znak rozpoznawczy, podkreślała klasę modeli samochodów Rolls-Royce'a. W 1998 roku marka została przejęta przez koncern Volkswagena, a w 2000 roku przekazana dla koncernu BMW.
Rover to pochodzący z Wielkiej Brytanii producent aut. Firma posiada bogata historie. Od 1980 roku znakiem rozpoznawczym tej matki jest łódz wikingów.
Szwedzka marka Saab tworzy przede wszystkim niezawodne auta wyższej klasy średniej o wysokim przebiegu.
Ta hiszpańska marka powstała w 1950 roku. Od połowy lat 90tych Seat należy do koncernu Volkswagena. Firma produkuje głównie sportowe auta klasy średniej i kompaktowej.
Czeski koncern Škoda powstał w 1925 roku w wyniku połączenia marek Laurin + Klement. Marka ta została w 1991 roku przejęta przez koncern Volkswagen AG. Škoda zyskała tym samym nowy atrakcyjny wygląd.
Kompaktowe pojazdy należące do niemieckiego producenta samochodów firmy Daimler AG, przeznaczone są przede wszystkim dla kierowców, którzy często poruszają się po mieście.
Czwarty największy południowokoreański producent samochodów. SsanYong to specjalista w tworzeniu aut terenowych z napędem 4x4. W 1991 SsangYong zawarł współpracę technologiczną z marką Mercedes-Benz.
Subaru jest największym na świecie producentem pojazdów z napędem na cztery koła. W ofercie tej marki, oprócz mocnych aut typy SUV, znajdują się także samochody klasy kompaktowej i średniej.
Ta japońska firma została stworzona w 1909 roku. W 1937 roku zaczęto tworzyć pierwszy projekt małego auta osobowego. Także dziś w ofercie marki Suzuki znajdują się głównie auta komaktowe. Oferta uzupełniona jest o pojedyncze modele aut klasy średniej i aut typu SUV.
Amerykańska firma Tesla Motors Inc specjalizuje się w produkcji samochodów elektrycznych i napędów elektronicznych. Celem przedsiębiorstwa jest produkcja auta nie wytwarzającego spalin. Tesla sprzedaje komponenty własnej produkcji dla innych firm z branży motoryzacyjnej.
Japoński producent samochodów, firma Toyota sprzedała w 2007 roku 9,5 miliona samochodów. Toyota stała się tym samym największym producentem aut na świecie. Kierowcy z całego świata cenią niezawodność tej marki. Oferta Toyoty jest bardzo bogata i obejmuje wszystkie rodzaje aut.
Niemiecki koncern Volkswagen Aktiengesellschaft (AG) to najwiekszy w Europie i trzeci na świecie producent samochodów. Volkswagen AG patronuje takie marki jak: Audi, Bentley, Bugatti, Ducati, Lamborghini, MAN, Porsche, Scania, Seat, Škoda oraz VW. Kultowym modelem Volkswagena w dwudziestym wieku był, tzw. "Garbus".
Volvo to szwedzki producent samochodów. W bogatej ofercie firmy znajdują się auta klasy średniej, wyższej klasy średniej, klasy wyższej oraz samochoty typu SUV. Samochody tej marki wyróżniają się długą zywotnością.

Newsletter giga-opony.pl

Zapisz się do newslettera już teraz i nie przegap żadnej oferty!
✓Najlepsze oferty ✓Wyniki testów i nowości o produktach ✓Wskazówki i porady