Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Doręczamy tylko opony. Na zdjęciu przedstawiona jest również felga w celach poglądowych.

Membat Passion RFT

205/50 R17 93W XL runflat
Rozmiar opony
205/50 R17 93W XL runflat 
Dostępność
Produkt jest obecnie niedostępny w magazynie
Opona
So Opony letnie
Prędkość
W: Zatwierdzony  do 270 km/h
EAN
6900532685352
Numer artykułu
GI-R-354559GA
DEX
Produkt jest obecnie niedostępny w magazynie
Wysyłka gratis*
Czas dostawy wynosi 4 - 7 dni roboczych**
14 dni na zwrot
Ponad 300 partnerskich serwisów montażowych

Dodaj produkt do porównania

Membat Passion

WŁAŚCIWOŚCI

  • Asymetryczna konstrukcja zoptymalizowana przez odpowiedni układ elementów bieżnika
  • Zwarta budowa w centralnej części opony i wzmocniony obszar zewnętrzny
  • Cztery szerokie kanały wzdłużne wykonane z kompozytów zawierających krzemionkę

FUNKCJE

  • Redukcja hałasu
  • Odporność na odkształcenia
  • Znakomite odprowadzanie wody

ZALETY DLA UŻYTKOWNIKA

  • Komfortowe prowadzenie
  • Wysokie bezpieczeństwo i kontrola podczas jazdy
  • Optymalne osiągi na mokrej nawierzchni

CECHY, FUNKCJONALNOŚĆ I KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

PASSION RFT to model ogumienia Run Flat marki Membat. Został opracowany dla kierowców poszukujących dodatkowego czynnika bezpieczeństwa i komfortu. Opony typu Run Flat marki Membat posiadają wzmacniane ściany boczne, a przy tym ich stopki wytwarzane są ze specjalnej mieszanki.

WZMACNIANA ŚCIANKA BOCZNA

Zaawansowana mieszanka gumowa oraz kord oponowy w PASSION RFT charakteryzują się większą wytrzymałością od rozwiązań stosowanych w ściankach zwykłych opon, dzięki czemu opona ta jest w stanie utrzymać ciężar pojazdu, nawet nie zawierając powietrza. Tym samym, nagłe ujście powietrza skutkuje mniejszym przeniesieniem masy i kierowca może odzyskać panowanie nad autem oraz ustabilizować jazdę.

TERMOODPORNA MIESZANKA STOPKI OPONY

Mieszanka zastosowana w oponie typu Run Flat jest odporna na ciepło generowane w warunkach zerowego ciśnienia podczas jazdy. Pozwala na pokonanie większej odległości w celu dotarcia do miejsca, gdzie będzie możliwa wymiana opony*.

SZEROKA STOPKA

Szeroka stopka opony typu Run Flat pewnie utrzymuje ogumienie na kołnierzu obręczy, nie dopuszczając do oddzielenia się go od koła.

 Europejska etykieta opony / klasy wydajności
Europejska etykieta opony / klasy wydajności

Na mocy rozporządzenia (nr 1222/2009) Unia Europejska wprowadziła unijną etykietę opon, która jest wiążąca i identyczna dla wszystkich krajów członkowskich UE. Rozporządzenie dotyczy opon samochodowych, do lekkich pojazdów użytkowych oraz opon do ciężkich pojazdów użytkowych wyprodukowanych po 1 lipca 2012 r.

Testowane są trzy różne obszary: opór toczenia, przyczepność na mokrej nawierzchni oraz poziom hałasu toczenia powodowany przez oponę w trakcie jazdy.

Europejska etykieta opony nie dotyczy: opon bieżnikowanych, profesjonalnych opon terenowych, opon wyścigowych, opon z dodatkowymi elementami poprawiającymi przyczepność, np. opony z kolcami, opony kół zapasowych typu T, opony specjalne do montażu w pojazdach, które zostały po raz pierwszy zarejestrowane przed 1 października 1990 r., opony o maksymalnej dopuszczalnej prędkości 80 km/h, opony do felg o średnicy nominalnej 254 mm lub większej, lub więcej 635 mm.

Postanowienie Unii Europejskiej z jednej strony ma na celu promowanie efektywności ekonomicznej i ekologicznej w ruchu drogowym oraz zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, z drugiej zaś zapewnienie konsumentom większej przejrzystości produktów, pomagając przy tym w podjęciu właściwej decyzji zakupowej.

Już na etapie wdrażania eksperci krytykują fakt, że europejska etykieta opon niestety przedstawia tylko kilka cech produktu. Oprócz oporu toczenia, przyczepności na mokrej nawierzchni i hałasu toczenia, które są przedmiotem etykietowania opon w UE, opony mają znacznie ważniejsze i istotne dla bezpieczeństwa w cechy, takie jak: właściwości w zakresie aquaplaningu, stabilność jazdy, żywotność, właściwości hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, zachowanie w warunkach zimowych itp.

Producenci opon zwracają uwagę, że wyniki testów przedstawiane przez różne instytucje i magazyny branżowe w dalszym ciągu są ważnym nośnikiem informacji dla klientów końcowych.

Oprócz standardowych kwalifikacji UE dotyczących etykietowania opon, testy te zwykle koncentrują się na innych właściwościach produktu związanych z bezpieczeństwem, które są zawsze ważne dla klienta końcowego.

*Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT
**Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych