Semperit Speed-Life

205/60 R16 92V
Dostępność
Produkt jest obecnie niedostępny w magazynie
Opona
So Opony letnie
EAN
4024067367759
Numer artykułu
GI-R-153965GA
Prędkość
V: do 240 km/h
Etykieta opony
Opór toczenia C
Przyczepność na mokrej nawierzchni C
Emisja hałasu 71dB
Produkt jest obecnie niedostępny w magazynie
Oznaczenie opon/klasa wydajnościowa

Sprzedajemy nowe opony, które nie są starsze niż 2 lata.

W tym przedziale czasowym, przy użyciu tego samego numeru artykułu, można nabyć od producenta zarówno oznaczone (wyprodukowane po 1.07.2012), jak i nieoznaczone opony (wyprodukowane przed 1.07.2012).

Opony z takim samym numerem artykułu - zarówno oznaczone jak i nieoznaczone - mogą być zamontowane na tej samej osi, ponieważ posiadają identyczne klasy wydajności. Odpowiednie potwierdzenie jest dostępne u zainteresowanych producentów.

Wartości klas wydajnościowych opon są nam przysyłane, łącznie z numerem artykułu oraz kodem IP od producenta. Numer artykułu oraz wartości przekazujemy do naszego klienta, niezależnie pd daty produkcji opony, która nie może być jednak starsza niż 2 lata.

Zwróć uwagę, ze ta opona nie jest oznaczona, ponieważ została wyprodukowana przed 1.07.2012.

W tym wypadku obowiązują następujące klasy wydajnościowe: Opór toczenia: E, Przyczepność na mokrej nawierzchni: C, Emisja hałasu: 71 dB.

Jeśli opona została wyprodukowana po 1.07.2012, wówczas etykieta znajdująca się z lewej strony tabeli jest ważna.

Łatwość pokonywania zakrętów z dynamiczną Speed-Life.

Opracowana dla samochodów luksusowych i klasy średniej opona Semperit Speed-Life ustanawia nowe standardy maksymalnego trzymania się drogi na zakrętach. Na mokrych i suchych nawierzchniach, w wąskich czy szerokich zakrętach - bez względu na sytuację, opona ta zachowuje się optymalnie. Nowatorski wzór konturu i bieżnika oraz nowe technologie stosowane w mieszankach gumowych oznaczają jeszcze większą wydajność.

  • Jakość opon Semperit gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa, nawet w trudnych warunkach
  • Najlepsze osiągi na prostych i krętych drogach
  • Doskonale dopasowane m. in. do: VW Scirocco, Peugeot 307 CC i Audi Q3

Funkcje Speed-Life:

Wygodna jazda... z powodu różnej długości bieżnika w centrum i barku opony. Optymalne zachowanie na prostej i krętej drodze.... dzięki nowatorskiej konstrukcji bieżnika o dużej stabilności bocznej. Lepsza przyczepność na mokrej nawierzchni i większe przebiegi... w wyniku zastosowania najnowszej generacji mieszkanki opartej na krzemionce. Większa odporność na aquaplaning... dzięki szerokim rowkom wzdłuż obwodu opony skutecznie odprowadzającym wodę.

Zakres rozmiarów:

Speed-Life jest dostępna w następujących rozmiarach. Przy wyborze opony należy wziąć pod uwagę maksymalną prędkość pojazdu, jak również zalecenia producenta dotyczące diagnostyki pojazdów, a także zalecenia producentów kół i opon.

Dane techniczne:

Najwyższe osiągi na drogach prostych i krętych. Optymalne zachowanie opony na prostych i krętych drogach osiągnięte zostało dzięki nowatorskiej konstrukcji rzeźby bieżnika z optymalnym rozkładem sztywności Skutek: zwiększona absorpcja sił bocznych i wzdłużnych

Wygodne i ciche prowadzenie:

Komfortowa jazda i stabilne ciche prowadzenie we wszystkich sytuacjach na drodze, jako rezultat zmiennej długości klocków i ich równomiernego rozłożenia w części centralnej i barkowej bieżnika. Skutek: klocki bieżnika zapewniają doskonały kontakt z drogą.

Pewność na mokrej nawierzchni

Bezpieczna, sportowa i ekonomiczna - nawet na mokrych drogach - dzięki najnowszej generacji mieszance opartej na krzemionce. Skutek: lepsza przyczepność na mokrej nawierzchni i niższe opory toczenia.