Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.
Doręczamy tylko opony. Na zdjęciu przedstawiona jest również felga w celach poglądowych.
Yokohama

Yokohama 104ZR

315/70 R22.5 154L

Yokohama - Marka opon produkowana w Japonii. Opony klasy HP i UHP o sportowej charakterystyce.

Rozmiar opony
315/70 R22.5 154L 
Dostępność
Produkt jest obecnie niedostępny w magazynie
Opona
So Opony letnie
Prędkość
L: Zatwierdzony  do 120 km/h
EAN
4968814952198
Numer artykułu
GI-R-389304GA
DEX
Produkt jest obecnie niedostępny w magazynie
Wysyłka gratis*
Czas dostawy wynosi 4 - 7 dni roboczych**
14 dni na zwrot
Ponad 300 partnerskich serwisów montażowych

Dodaj produkt do porównania

Opona na oś sterującą, skonstruowana z zastosowaniem innowacyjnej technologii 'Zenvironment', przeznaczona jest do eksploatacji w transporcie krajowym i regionalnym.

Całkowicie nowa linia opon Zenvironment dla samochodów ciężarowych i autobusów zmniejsza zużycie paliwa i zapewnia długotrwałość eksploatacji.

Postępy technologii produkcji opon mogą zmniejszyć oddziaływanie na środowisko na wiele sposobów. Firma YOKOHAMA znajdowała się w awangardzie technologii opon w zakresie zmniejszenia zużycia paliwa, powodującego redukcję emisji i ograniczenie wydzielania dwutlenku węgla, będącego gazem cieplarnianym. W całkowicie nowej linii opon do samochodów ciężarowych i autobusów uwzględniono dalszy postęp w zakresie zmniejszania zużycia paliwa.

5-żebrowa konstrukcja bieżnika z prostymi rowkami zwiększa równomierność zużycia i poprawia trakcję na mokrej nawierzchni.
Konstrukcja SC-SIPE (rowki wzdłużne sterujące zużyciem powodowanym przez naprężenia) zmniejsza zwiększone zużycie krawędzi żebra.

  • Nowo opracowana konstrukcja bieżnika wpływa na zmniejszenie zużycie barku bieżnika.
  • Nowe opracowana konstrukcja bieżnika zapewnia lepsze czyszczenie się bieżnika z kamieni.
  • Nowo opracowana mieszanka bieżnikowa, w której zastosowano technologię

'Zenvironment' o głębszym bieżniku zapewnia przedłużenie przebiegu i zmniejszenie zużycia paliwa. Ta technologia jest dostępna w głównych rozmiarach produktu. Nowa mieszanka karkasu, w której zastosowano technologię 'Zenvironment' zwiększa żywotność karkasu, umożliwiając wielokrotne bieżnikowanie.

 Europejska etykieta opony / klasy wydajności
Europejska etykieta opony / klasy wydajności

Na mocy rozporządzenia (nr 1222/2009) Unia Europejska wprowadziła unijną etykietę opon, która jest wiążąca i identyczna dla wszystkich krajów członkowskich UE. Rozporządzenie dotyczy opon samochodowych, do lekkich pojazdów użytkowych oraz opon do ciężkich pojazdów użytkowych wyprodukowanych po 1 lipca 2012 r.

Testowane są trzy różne obszary: opór toczenia, przyczepność na mokrej nawierzchni oraz poziom hałasu toczenia powodowany przez oponę w trakcie jazdy.

Europejska etykieta opony nie dotyczy: opon bieżnikowanych, profesjonalnych opon terenowych, opon wyścigowych, opon z dodatkowymi elementami poprawiającymi przyczepność, np. opony z kolcami, opony kół zapasowych typu T, opony specjalne do montażu w pojazdach, które zostały po raz pierwszy zarejestrowane przed 1 października 1990 r., opony o maksymalnej dopuszczalnej prędkości 80 km/h, opony do felg o średnicy nominalnej 254 mm lub większej, lub więcej 635 mm.

Postanowienie Unii Europejskiej z jednej strony ma na celu promowanie efektywności ekonomicznej i ekologicznej w ruchu drogowym oraz zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, z drugiej zaś zapewnienie konsumentom większej przejrzystości produktów, pomagając przy tym w podjęciu właściwej decyzji zakupowej.

Już na etapie wdrażania eksperci krytykują fakt, że europejska etykieta opon niestety przedstawia tylko kilka cech produktu. Oprócz oporu toczenia, przyczepności na mokrej nawierzchni i hałasu toczenia, które są przedmiotem etykietowania opon w UE, opony mają znacznie ważniejsze i istotne dla bezpieczeństwa w cechy, takie jak: właściwości w zakresie aquaplaningu, stabilność jazdy, żywotność, właściwości hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, zachowanie w warunkach zimowych itp.

Producenci opon zwracają uwagę, że wyniki testów przedstawiane przez różne instytucje i magazyny branżowe w dalszym ciągu są ważnym nośnikiem informacji dla klientów końcowych.

Oprócz standardowych kwalifikacji UE dotyczących etykietowania opon, testy te zwykle koncentrują się na innych właściwościach produktu związanych z bezpieczeństwem, które są zawsze ważne dla klienta końcowego.

*Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT
**Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych